24 Kasım

Bal Ormanı Kuruldu.

Çavuşköy Mahallesinde 51,8 Hektarlık Alanda Çavuşköy Bal Ormanı Projesi hayata geçirildi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ve Yalçıdibi Orman İşletme Şefliği tarafından Çavuşköy Mahallesinde 51,8 Hektarlık Alanda ÇavuşköyBal Ormanı Projesi hayata geçirildi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kurulan alanının 2 bin adet kovan kapasitesine sahip olduğu kaydedildi.

Yapılan çalışma ile arıların sonbahardan, yaz mevsimine kadar konaklamasının hedeflendiği belirtilerek,"Sahada; sandal, beyaz ve kırmızı çiçekli laden, papatya, keçiboğan, zeytin, sütleğen, şalba, adaçayı ve püren gibi bitki türleri mevcuttur. Mevcut bitki türlerine ilaveten sahaya 1000 adet keçiboynuzu dikilmiş olup, 25 kilogram kekik tohumu atılarak çiçekli türler takviye edilmiştir. Dikilen fidanların etrafı dikenli tel ile ihata edilerek koruma altına alınmıştır. Arıların konaklama alanları için makineli çalışma yapılarak geniş düz alanlar tesis edilmiştir. Mevcut çiçekli türlerin gelişimi açısından sahada mevcut olan ağaçlarda budama çalışması yapılmıştır. Arıların su ihtiyacını karşılamak için 3 adet havuz yapılmış olup, ayrıca DSİ'nin sulama kanalı da mevcuttur" denildi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2016, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı