24 Kasım

Yüzde 100 dana eti ve hijyenik ortamda üretilen su

Manavgat mezbahasında, üretilen sucuklar marka olma yolunda ilerliyor.

S.S. Manavgat Kasapları Temin Tevzii Kooperatifi sorumlu veteriner hekimi Zuhal Çalışkan, Türkiye'de bakanlıktan onaylı 13 et kombinesinden biri olduklarını belirterek, Antalya'da ise ilk sucuk üreten tesis olduklarını söyledi. Kendi markaları olan MAN-ET adı altında ve  markası olan fason anlaşmalı olan  kasaplara da kendi markaları adı altında sucuk ürettiklerini ifade eden Çalışkan, tesisin yılda 67 bin 500 kilo, günde ortalama ise 300 kilo sucuk üretme kapasitesinin bulunduğunu dile getirdi.

 

Tesiste sucukların, steril ve hijyenik ortamlarda üretildiğini anlatan Çalışkan, "Burada kesilmiş olan hayvanların belli bir parça etlerini alıp kemiksizleştirme işleminden geçiriyoruz. Burada kemiksiz etler, kıyma haline getirildikten sonra, yine onaylı baharatlarla karıştırılıyor. Ardından sucuk doldurma işleminin ardından sucuklar fırınlama ve damlama işleminden geçiriliyor. Hazır hale gelen sucuklar ise daha sonra Manavgat'taki kasaplara gönderiliyor. MAN-ET Sucuk, kooperatifimizin kendi markasıdır. Yine markası olan kasapların sucukları da burada üretimi yapılarak etiketleri basılmaktadır" dedi.

 

Tesiste üretilen sucukların denetimden geçtiğini de hatırlatan Çalışkan, hem tesisin hemde üretilen sucukların Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından denetlendiğini belirtti.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2016, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı